چرزه خون

این روستا همانند همه روستاهای اطراف کوههای سهند در فصول مختلف سال دارای زیبائیهای منحصر به فرد خود می باشد. زمستان سخت و طولانی بهاری زیبا و زودگذر و تابستانی داغ ولی کوتاه مدت از ویژگیهای جغرافیایی منحصر به فرد اینجاست. اینجا در مرداد ماه هم نیاز به استفاده از کولر نیست کما اینکه این صنعت ( کولرفروشی - نصب و راه اندازی ) جایگاهی در این محل ندارد در عوض تا دلتان بخواد فروش وسایل گرمایشی رونق دارد.

از محل های زیبا و دیدنی چرزه خون می توان به گونبز التی - قیه دالی- شور چمن - آغ یار - کوربلاغ - کلهلی دالی -اولر- و گرده دول اشاره کرد . البته این روستا دارای قبرستانی باستانی نیز می باشد که متاسفانه در سالهای اخیر آنطور که باید نگهداری نشده است برای مثال در این دوقبرستان هر کدام یک قوچ سنگی سیاه و سفید از زمانهای باستانی وجود داشت که ظاهرا توسط اشخاص ناشناسی ربوده شده اند . و همچنین محلی بنام مظفر کلکی بود که یادم می آد مردم زمانی برای بر آورده شدن حاجاتشان نظرو نیاز می کردند و بالای آن تپه اقدام به اطعام می کردند که باز توسط افراد ناشناسی کنده کاری شد ه و ظاهرا چیزهایی در آورده و برده اند.

و تپه ای است بنام یالقوز تپه که ظاهرا زمان جنگ جهانی یک بمب به آن تپه اصابت کرده ( البته افراد مسن روستا همه این را تایید می کنند) که هنوز چاله ایجاد شده توسط ان بمب وجود دارد البته می گویند ترکشها بمب بر روی چند تا از بامهای روستائیان پیدا شده بود.نویسنده : نجفی - ساعت ۸:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٤/۱٧   |    نظرات []   |    لینک ثابت

Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam