گفتگو با کشاورز-معلمی که در چرزه خون محصولات ارگانیک تولید می کند

کریم نجفی در کنار معلمی در مزرعه خود محصولات 100در صد ارگانیک تولید می کند.

او می گوید برای پرورش محصولات مرزعه خود که عمدتا صیفی جات (سیب زمینی -خیار- هویج) و انواع سبزی های خوردنی می باشند 100در 100 از کود دامی استفاده نموده و تا کنون از کودهای شیمیایی استفاده نکرده است .

او می گوید امروزه اکثر کشاورزان برای افزایش راندمان تولید و سود بیشتر به صورت بی رویه از انوع کودهای شیمیایی و سموم استفاده می کنند که ضرر زیادی برای سلامتی استفاده کنندگان دارد.و یکسری از کشاورزان هم متاسفانه بااستفاده از آب فاضلاب اقدام به آبیاری محصولات خود می کنند.

او می گوید از مشخصه های محصولات او که ارگانیک هستند ماندگاری بیشر و طعم و مزه محصولات است که به راحتی آنها را از سایر محصولات غیر ارگانیک مشخص می کند.

این کشاورز در کنار محصولات زراعی خود از طریق دام هایی که پرورش می دهد محصولات لبنی نیز تهیه می کند که بیشتر محصولات آن به گفته خودش در محل روستا فروش می رود و بخشی از آن نیز به فروشگاههایی در بستان آباد و تبریز ارسال می گردد.

زنبور داری و تولید عسل طبیعی نیز یکی دیگر از محصولات اوست که باز محصولات خود را به صورت محلی و در مغازه کوچکی که دارد عرضه می نماید.

شماره تماس ایشان  جهت سفارش و تهیه محصولات صیفی و لبنی

09148504953

 

/ 1 نظر / 41 بازدید
جشنواره مردمی فیلم عمار

ثبت نام اکران های مردمی چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار آغاز شد. شما می توانید آثار برگزیده این دوره را همزمان با برگزاری جشنواره در شهر یا روستای خود اکران نمایید. مسجد، مدرسه، منزل شهید و ... از مکان هایی است که می توانید در آن ها برای مردم منطقه خود فیلم های برگزیده جشنواره را اکران نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام به لینک زیر مراجعه نمایید. http://ammarfilm.ir/RegPresent.aspx همچنین برای آگاهی از فراخوان چهارمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار به لینک زیر مراجعه نمایید. http://ammarfilm.ir/start.aspx www.ammarfilm.ir