چرزه‌خون(از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد)

چرزه خون یکی از روستاهای شهرستان بستان‌آباد در استان آذربایجان شرقی ایران است. در سه کیلومتری بستان‌آباد در کنار جاده تهران و تبریز واقع شده‌است. این روستا بیش از ۳۰۰ خانوار ساکن دارد و بعلت درآمد بالای سرانه ساکنان آن از همه روستاهای شهرستان آبادتر می‌باشد.

دهخدا در کتاب لغت‌نامه دهخدا چنین می‌گوید:

چرزه خون دهی از دهستان اوجان بخش بستان آباد شهرستان تبریز که در ۴ هزارگزی جنوب بستان آباد در مسیر راه شوسه میانه به تبریز واقعست. آبش از دهات اوجانچای، محصولش غلات، سیب زمینی و یونجه، شغل اهالی زراعت و گله داری و راهش مال رو است.[۱]

/ 4 نظر / 31 بازدید
علی

سلام ضمن عرض خسته نباشید و تشکر از مطالب منتشره بنظرم می رسه که اصل مطلب در سایت ویکی پدیا بیشتر از این بود و کاش فونتش را کمی تغییر می دادید که ظاهر بهتری داشته باشد. و سعی کنید فونت همه اخبار با هم هماهنگی داشته باشد و هیچ چیز بهتر از سادگی نیست.ضمنا اگر می تونید از خود محل بیشتر بنویسید البته قبول دارم پیدا کردن موضوع قابل طرح سخت است ولی اگر بعضا با این دید به مسائل عادی که در اطرافمان می گذرد نگاه کنیم خبرهای زیادی را پیدا می کنیم.

علی

سعی می کنم موضوعاتی که بنظرم برسه اطلاع بدم ۱-معرفی شورا و اعضای شورا ۲- طرح هادی روستا و اطلاعات تکمیلی در خصوص آن ۳- وام های مسکن مشکلات و مسائل ان در روستا ها ۴- مشکلات ایاب و ذهاب در زمستان و بر اثر سهمیه بندی بنزین ۵- سهمیه بندی بنزین و مشکلات کشاورزان ۶- پدیده مهاجرت ۷- اشتغال و مشکلات و مسائل مرتبط ۸- معرفی مدارس و ۹- ارتباط با دوستانی که می توانند کمک و همفکری نمایند در پربار نمودن صفحه ببخشید از فضولی ما که خودتان استاد هستید و بعد از اینکه مطالب را خواندید می توانید پاک کنید با احترام علی

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.

شهودی

سلام وبلاگ خوبی داری موفق باشيد